Umiestnenie fuchsií PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 23 November 2010 11:36

Hovorí sa, že fuchsie sú kvetmi tieňa. Nie je to celkom tak. Fuchsie, ako každé rastliny pre svoj život potrebujú dostatok svetla, aby mohli rásť a aby v nich mohla prebiehať fotosyntéza. V hlbokom tieni sa preto nedarí žiadnej fuchsii.

Kríženci F.triphylla s trubkovitými, prevažne oranžovočervenými kvetmi vyžadujú priame slnečné svetlo, ostatné druhy fuchsií rôzny stupeň polotieňa.

Vo všeobecnosti platí, že odrody s bielymi a ružovými kvetmi neznášajú slnko vôbec. Fuchsie s oranžovými kvetmi , v kombinácii červeného kalicha a bielej, červenej, alebo červenofialovej sukničky nie sú na slnko príliš citlivé. Nesmú však byť priamemu slnečnému žiareniu vystavené po celý deň.

Samozrejme z hore uvedeného existujú aj výnimky. Biela fuchsia "Ting-a-Ling" nasadzuje na slnku množsvo púčikov, ale aby z nich boli skutočne biele kvety, je potrebné rastlinu neskôr premiestniť do tieňa.

Čo sa týka výškového umiestnenia, je toto vecou vkusu pestovateľa. Faktom je, že fuchsie najlepšie vynikajú ak sú vidno ich kvetné lístky. U previslých fuchsií to nie je problém. Pestujeme ich v závesných nádobách , košoch, alebo kvetináčoch umiestnených na úrovni očí, alebo mierne nad. Aj u fuchsií pestovaných formou stromčeka sú kvety vidno vcelku dobre. Menšie, krovité fuchsie najlepšie vyniknú na vyvýšených záhonoch, alebo vyššie umiestnených kvetináčoch. Fuchsie so vzpriamenými kvetmi a fuchsie s veľkou korunkou miskovitého tvaru dobre vyniknú pri pohľade z hora. Napríklad odroda "Impudance" je nádherná na kvetinových záhonoch.

 
fuchsie predaj